Цікаві медичні факти

Донизу

Цікаві медичні факти

Створювати  Admin на тему Ср Лист 05, 2008 12:50 pm

В дану тему заливаємо цікаві медичні сучасні результати дослідження людини
avatar
Admin
Admin

Кількість повідомлень : 56
Дата реєстрації : 08.05.2008

Переглянути профіль користувача http://medik.ukrainianforum.net

На початок Донизу

Re: Цікаві медичні факти

Створювати  Admin на тему Ср Лист 05, 2008 12:52 pm

  • Відмінності між чоловічим і жіночим мозком


Нові незаперечні клінічні дослідження показують, що єдиного генетичного людського мозку не існує. «Юморісти рацію. Наука це доводить. Мозок чоловіка і мозок жінки і правда працює по-різному », - оголосила дослідницька група з Університету Альберти в Канаді.

Проаналізувавши результати магнітно-резонансної томографії 23 чоловіків і 10 жінок, вчені виявили, що вони використовують різні області мозку при вирішенні однакових завдань, пише Washington Times.

«Більш широке значення цього дослідження полягає в тому, що в результаті ми зможемо виявити відмінності між" монтажем "мозку чоловіка і мозку жінки», - заявив автор дослідження д-р Пітер Сільверстоун, психіатр.

Прес-сподівається, що ці відкриття приведуть до нових методів лікування депресії та інших психічних розладів. У той же час в один прекрасний день вони зможуть пояснити певні типи поведінки, які притаманні чоловікам та жінкам в звичайному житті.

Чому, наприклад, під час однакової автомобільної поїздки чоловіки відмовляються розпитувати, як проїхати туди, куди їм потрібно, в той час як жінки занурюється в карти і вивчення покажчиків на дорозі? Чому під час перегляду мелодрами жінки плачуть, а чоловіки сплять? Можливо, вся справа в цьому доброму старому «монтажі»?

У ході канадського дослідження добровольцам давали завдання на пам'ять, координацію, орієнтацію в просторі та мовні тести, і в процесі їх вирішення мозок учасників дослідження сканували з допомогою магнітно-резонансної томографії. Зафіксовані схеми показали, що чоловіки і жінки справляються з випробуваннями зовсім по-різному.

«Результати самі прийшли до нас в руки, - розповідає Емілі Белл, одна з дослідників. - Іноді чоловіки і жінки вирішували одні й ті ж завдання, але мозкова активність була різною. Іноді вони вирішували різні завдання, а мозкова активність була однаковою ».

Представники різних статей також не схожі один на одного за рівнем розумових здібностей.

«Людська еволюція породила два різних типу мозку, що визначають рівноцінно розумне поведінку», - зазначив психолог Річард Хайер з Університету Каліфорнії, в Ірвіне, після оприлюднення підсумків дослідження мозку чоловіки і жінки.

Використовуючи ту ж магнітно-резонансної томографії, він встановив, що в мозку чоловіка сірої речовини, яка контролює обробку інформації, в 6 разів більше, ніж у жінок. Але у жінок у 10 разів більше білої речовини, яка відповідає за організаторські здібності.

Відкриття «можуть допомогти пояснити, чому чоловіки процвітають у вирішенні завдань, що потребують більш вузької обробки інформації (як в математиці), в той час як жінки показують кращі результати в інтеграції та зіставленні інформації, наприклад, в області мови», говорилося в дослідженні.

Але де-не-що загальне у чоловіків і жінок все ж таки є, і це запевняє. Оприлюднене вчора дослідження вчених Корнельского університету, в якому взяли участь майже 700 дорослих, показало, що чоловіки і жінки відчувають себе щасливішими в компанії один одного, ніж поодинці. І чим міцніше відносини, тим очевидніше відчуття щастя і благополуччя партнерів, стверджують вчені.

«Шлюбні пута безпосередньо пов'язані з більш високою самооцінкою, більшою ступенем задоволеності життям, великим відчуттям щастя і меншими розладами, в той час як люди, не складаються в стабільних романтичних відносинах, мають більш низьку самооцінку, менш щасливі і частіше страждають», - заявила соціолог Клер Кемп Дашсед.
avatar
Admin
Admin

Кількість повідомлень : 56
Дата реєстрації : 08.05.2008

Переглянути профіль користувача http://medik.ukrainianforum.net

На початок Донизу

На початок


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі